Як самостійно заправити картридж: інструкція для новачків
Статті
08.08.2019
Як самостійно заправити картридж: інструкція для новачків
Якщо у вас вдома або в офісі є принтер, рано чи пізно ви зіткнетеся з необхідністю заміни картриджа. Заправка картриджів в різних типах друкуючих пристроїв має свої особливості. Сьогодні ми розберемося у відмінностях і нюансах, а також поділимося корисними Лайфхак, як заправити картридж в домашніх умовах. Поїхали!
Найпопулярніші різновиди принтерів - це струменеві і лазерні пристрої. Перші відрізняються більш доступною ціною. У лазерному пристрої друк здійснюється за допомогою лазерів, тому відрізняється більш високою якістю. Це більш економний варіант, при якому заміна тонера забезпечить набагато більш тривалий термін експлуатації. Заправка картриджа в струменевих принтерах проходить набагато простіше, ніж в лазерних. Хоча і в першому, і в другому випадках вам будуть потрібні певні навички, досвід і набір інструментів.
Як здійснити заправку картриджів в струменевих принтерах?
Про те, що прийшов час заміни картриджа, красномовно свідчать бляклі і тьмяні сторінки, які виходять з принтера. Щоб замінити картридж в "польових" домашніх умовах, знадобляться такі пристосування:
голки і шприци (окремий для кожного кольору);
чорнило;
ніж і ватяні спонж;
"Чистий" картридж;
рукавички (якщо не хочете забруднити руки).
Розглянемо, як відбувається заправка картриджа на прикладі одних з найпопулярніших на ринку рішень від компанії HP. Заправку своїми силами вам, швидше за все, вдасться провести близько 5-6 разів на кольорових моделях і до 8 раз в чорно-білих. Після цього, на жаль, з ладу виходять електронні запчастини друкувального пристрою. Для того, щоб процедура заміни пройшла успішно, потрібно використовувати спеціальні заправні деталі, які бувають кольоровими і чорними, а також наслідувати наш простому мануалу:
для початку потрібно видалити забруднення з друкувальну голівку за допомогою серветки;
розташуйте друкуючу головку на серветці знизу;
видаліть з кришки наклейку, яка закриває камери для заправки;
під час набору фарби в шприци стежте за тим, щоб в них не було піни і повітря;
закачуючи чорнило, вставте голку в отвір якомога глибше (але не більше, ніж на 3 сантиметри), якщо голка проходить туго, не варто боятися - це нормальна ситуація;
вводите чорнило відповідного кольору до тих пір, поки не помітите їх надлишок на поверхні пристрою, будьте готові до того, що це не швидкий процес;
Важливо! Якщо ви хочете використовувати один шприц для різних кольорів, слід промивати його і голку дистильованою водою. Але краще все ж взяти окремі шприци для різних кольорів.
як тільки ви побачите надлишок чорнила, акуратно приберіть його з місця проколу;
повторюйте таку процедуру для всіх кольорів, які потрібно замінити.
Після закінчення цих робіт заклейте всю верхню поверхню скотчем, кожен отвір має бути герметизоване. Далі скотч над кожним отвором потрібно проткнути голкою. Візьміть сухий ватяний диск і протріть контактну лінзу і друковану головку. Вуаля - можна вставляти картридж в принтер. Далі вас чекає етап первинної перевірки - мануал по проведенню таких робіт можна знайти в заводській інструкції.
Як здійснюється заправка лазерного принтера?
Лазерний принтер забезпечує більш якісний друк. Коштують такі пристрої трохи дорожче струменевих аналогів. Але і процес їх заправки проходить трохи складніше. Розглянемо процедуру заправки такого пристрою на прикладі пристрою фірми Xerox.
Перед тим, як приступити до процесу, слід підготувати набір необхідних інструментів:
тонер, який підходить для вашої моделі принтера;
плоска викрутка;
пінцет з гострими кінцями.
Спочатку подбайте про те, щоб у вас було достатньо вільного місця для роботи. Також не забудьте про нормальному освітленні. Це дуже важливий нюанс.
за допомогою викрутки відкрутіть п'ять болтів, які знаходяться вгорі картриджа;
на пристрої є спеціальна захисна кришка, яка кріпиться за допомогою засувок: постарайтеся їх не пошкодити під час видалення захисної кришки, скористайтеся ножем, щоб акуратно її підчепити;
від залишків фарби внутрішні елементи слід видалити за допомогою стиснутого повітря;
праворуч ви побачите три гвинти, їх потрібно акуратно відкрутити і зняти бічну панель, ту ж процедуру потрібно провести і з іншого боку;
також вам доведеться очистити контакти, які розташовуються усередині;
при необхідності здійснити заміну мастила, яка знаходиться на осі барабана;
витягніть блок з безліччю шестерень і очистіть його за допомогою стиснутого повітря, ВПЗ протріть за допомогою спирту і вертикально укладете на стіл;
витягніть фотобарабан і проведіть очистку за допомогою стиснутого повітря, протирайте до тих пір, поки на поверхні не залишиться старого тонера;
Зверніть увагу! Складнощі в процедурі заміни тонера можуть стосуватися ущільнювача. Постарайтеся його не пошкодити, знімаючи стабілізатор.
вал проявлення необхідно прочистити спиртовим розчином;
дозуюче лезо також потрібно протерти ватяними дисками.
Після того, як ви провели всі ці процедури, все розібрані частини потрібно встановити в зворотному порядку.
Щоб спроба самостійної заправки увінчалася успіхом, не потрібно поспішати. Виконуйте всі дії з максимальною акуратністю і увагою до внутрішніх деталей. Заправка картриджів в Києві - достатньо складна процедура, яка вимагає певного досвіду і навичок. Особливо, якщо справа стосується лазерних друкуючих пристроїв.
Немає часу вникати в нюанси? Хочете максимально швидко повернути принтер до ладу? Викликайте майстра "ISS-technology". Він швидко виїде на місце, здійснить заправку картриджа, а ціна на послуги вас точно порадує.
Сервісне обслуговування оргтехніки – наш профіль вже протягом більше 15 років. Працюємо з усіма типами пристроїв, здійснюємо безкоштовну діагностику і надаємо консультації кожного клієнта. В роботі використовуємо тільки якісні імпортні тонери, які підходять під вашу модель принтера.