З картриджа сиплеться тонер: причини, проблеми, утилізація
Статті
28.12.2020
З картриджа сиплеться тонер: причини, проблеми, утилізація
Запобігти погіршенню якості роботи і будь-які інші несправності принтера допоможе регулярне сервісне обслуговування копіювальної техніки. В цілому, сервісне обслуговування (а при необхідності і ремонт оргтехніки) необхідно здійснювати тільки із залученням фахівців, адже на практиці самостійні спроби вирішити проблему можуть погіршити ситуацію і привести до виходу з ладу всього обладнання.
Навіть така нескладне завдання, як заправка картриджів, може послужити серйозною проблемою і перешкодити нормальній експлуатації принтера. А якщо сиплеться тонер, необхідно спочатку встановити причини такого стану речей, щоб запобігти можливій розгерметизацію витратних матеріалів.
Чому сиплеться тонер?
Причин, чому сиплеться тонер, може бути безліч. До основних фахівці відносять:
знос силіконових або фетрових ущільнювачів;
занадто велика порція тонера, за рахунок чого він просто не справляється з поставленими завданнями через високу навантаження;
відсутність профілактичного обслуговування, адже якщо чистка бункера з його подальшим відпрацюванням не проводиться на регулярній основі, то він просто забивається і перестає справлятися з поставленими завданнями;
пошкодження або повний знос леза;
при порушеннях правил транспортування тонер також може сипатися і заважати повноцінній експлуатації копіювальної техніки.
Наслідки розгерметизації картриджів
Розгерметизація витратних матеріалів (картриджів) - це досить небезпечний момент в роботі принтерів. В результаті механічної дії фарбувального порошку буде прискорюватися процес зносу шестерень, які в подальшому необхідно буде повністю міняти.
Якість друку після розгерметизації картриджа також в рази погіршиться. Може з'явитися сірий фон, точкові вкраплення і навіть залишки розсипався тонера на папері. При цьому якщо незабаром не вирішити проблему, то це призведе до повної поломки всього обладнання.
Заправка картриджів в компанії «ISS-Technology»
Якщо фарбувальний порошок все ж забруднив тракт друку, то необхідно мати в арсеналі серветки, тонерний пилосос, рукавички і засоби індивідуального захисту (респіратор або маску). Далі потрібно знеструмити прилад і витягти картридж. Варто пам'ятати, що деякі моделі принтерів оснащені роздільною системою витратних матеріалів, а значить необхідно прибрати не тільки блок з тонером, а й драм-юніт.
Після проведених маніпуляцій фахівці рекомендують постаратися ретельно прибрати фарбувальний порошок з принтера, а при занадто сильному забрудненні навіть розібрати весь принтер. Провести процедуру допоможуть серветки попередньо змочені в розчині ізопропілового спирту. До слова, в подальшому використовувати даний картридж не можна, так як його необхідно відправити на діагностику і установку причин розгерметизації. І в цілому слід пам'ятати, що якщо почав сипатися тонер, то необхідно спочатку встановити причину чому так відбувається і тільки потім проводити діагностику витратних матеріалів і самого копіювального апарату.
А щоб отримати якісний результат і не втратити дорогої техніки, необхідно звертатися до професіоналів і замовити послуги сервісного центру оргтехніки «ISS-Technology». Досвідчені і дипломовані співробітники компанії проведуть заміну картриджів, а також повну діагностику принтера і при необхідності дадуть всі рекомендації щодо його подальшої експлуатації.