Що значить "тонер-картридж", і в чому його відмінності від звичайного
Статті
28.12.2020
Що значить тонер-картридж і в чому його відмінності від звичайного
Світ друкарської техніки представлений великою кількістю специфічних назв, які іноді плутаються. Багато хто з вас напевно чули про тонер-картридж, але не до кінця розуміють його призначення, і чим відрізняється картридж від тонер-картриджа. Сьогодні ми розставимо всі крапки над "і" в цих питаннях.
Конструкція тонер-картриджа
Це спеціальна ємність, в якій міститься тонерний порошок. Відповідно, основне призначення цієї ємності - зберігати і транспортувати фарбувальний порошок в друкованому механізмі.
Різні бренди використовують різні конструкції цього елемента. Так, наприклад, в друкуючої техніки Brother цей елемент має вигляд контейнера з лезом-дозатором, шестернями, мішалками і роликом-магнітом. В продукції японської фірми Kyocera конструкція максимально спрощена: порошок міститься в корпусі, там же є шестерні і шнековий механізм, який відповідає за змішування барвника.
Відмінності звичайного картриджа від тонер-картриджа?
У чому полягають відмінності стандартних картриджів від тонер-картриджів? Щоб розібратися в цьому питанні необхідно детально розглянути витратні матеріали на прикладі оргтехніки відомих марок (принтерів Canon і HP). Багато моделей від цих брендів відрізняються наявністю єдиної конструкції. Усередині такого картриджа буде розташований спеціальний бункер (з тонером). Також конструкція складається з ролика заряду, вала, барабана і очисних лез.
Крім цього, туба з тонером в витратних матеріалах техніки торгових марок Canon або HP випсукается разом з драм-юнітом, тому купити один з елементів окремо не вийде. Для того, щоб придбати картридж для оргтехніки, потрібно замовляти одночасно 2 модуля, адже це цілісна конструкція.
У принтерах Xerox і Brother, а також OKI і Kyocera застосовується система з двох компонентів. Тобто в цьому випадку драм-юніт і тонер використовуються як самостійні витратні матеріали. Відповідно, купити їх можна окремо. До слова, така система відрізняється численними перевагами і простотою в обслуговуванні. Наприклад, при заправці тонер-картриджа драм-юніт діставати не потрібно. В цілому, процедура займе не більше 15 хвилин, а повна зарядка блоку складе всього 5 хвилин.
Технологія заправки тонером картриджів принтерів
Заправка картриджів - це економічно виправдана процедура, адже вона дозволить скоротити витрати на покупку витратних матеріалів. Звичайно, така тенденція не подобається самим виробникам копіювальної техніки, тому бренди випускають принтери, які виключають можливість повторного використання картриджів. Найчастіше в них вбудовується захист у вигляді смарт-чіпа або запобіжника. І в цілому, можна відзначити, що:
провести заміну фарбувального порошку (тонера) можна цілком легально, не дивлячись на те, що процедура являє собою процес, що порушує права виробника принтерів;
вартість фарбувального порошку зазвичай в рази менше, ніж картриджів, тому раціональніше і дешевше користуватися послугами професіоналів;
теоретично провести заміну можна своїми силами, але на практиці засипати тонер без досвіду і знань практично неможливо.
Компанія «ISS-Technology» спеціалізується на ремонті оргтехніки та сервісі. Тому звертаючись до фахівців, кожен клієнт може розраховувати на бездоганний результат і грамотно проведену процедуру заміни тонер-картриджа в принтері будь-якої моделі.